Enerji Satışı

Uzun vadeli enerji risk politikası doğrultusunda oluşturduğu satış stratejisini, müşterilerinin kazançlarını artırmak üzerine kuran Limak Enerji, sanayi kuruluşları, alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar ve birçok farklı sektörde faaliyet gösteren serbest tüketici konumundaki gerçek ve tüzel kişilere enerji tedarik çözümleri sunmaktadır. 

Siz de Serbest Tüketici durumunda iseniz ve sayacınız dijital ise mevcut tarifenizden daha uygun koşullarda elektrik enerjisi temin etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Müşterimiz olmak ve Pozitif Enerji ile tanışmak için tıklayınız.

Serbest Tüketici Tanımı

Yıllık enerji tüketim miktarı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen limitin üzerinde olan tüm tüketiciler Serbest Tüketici statüsünde bulunmaktadır. Her sene yeniden belirlenen serbest tüketici limiti 2017 yılında 2.400 kWh/yıl olarak değiştirilmiştir. Limitteki bu düşüş ile birlikte tüm tüketicilerin serbest tüketici olması hedefine bir adım daha yaklaşılmıştır. En son düzenleme ile birlikte aylık elektrik faturası ortalama 40 TL olan tüketiciler serbest tüketici konumunda bulunmaktadır. Serbest tüketiciler, lisans sahibi olan ve enerji satışı yapabilecek firmalardan enerji tedarik edilebilirler. Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ne EPDK’nın internet sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Kayıt İşlemleri

Limak Enerji müşterisi olabilmek için aşağıda belirtilen belgeleri ilgili kayıt dönemine kadar imzalayıp bize iletmeniz gerekmektedir.Göndermiş olduğunuz belgeler ile birlikte yapacağımız kayıt işlemleri sonrasında Limak Enerji kalitesinde elektrik almaya başlayabilirsiniz.

  • Elektrik Enerjisi Tedarik Sözleşmesi
  • IA02 Formu
  • IA03 Formu
  • EK-3 Formu
  • İmza Sirküleri

Kayıt Dönemleri

Dağıtım şirketinden (TEDAŞ) elektrik tedariğinizi sağlıyorsanız, Limak Enerji müşterisi olabilmeniz için ilgili kayıt dönemlerinde gerekli evrakları bize iletmeniz gerekmektedir.
TEDAŞ’tan elektrik temin eden Serbest Tüketicilerin kayıt işlemleri Piyasa Mali Uzmanlaştırma Merkezi (PMUM) tarafından aylık olarak yapılmaktadır. Bunun için her ayın en geç 5’ine kadar başvurunuzun tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer özel bir enerji tedarikçisinden elektrik temin ediyorsanız, tedarikçinizi değiştirmek için her ayın 9’una kadar başvuru işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir.

Başvuru Tarihi Onay Tarihi Dönem Başlangıç Tarihi
Her ayın 5’i Her Ayın 20’si Başvuru sonrası ilk ayın 1’i

İletişim Formu

Konu
select
 
İsim *
Şirket *
Adres  
E-posta *
Telefon  
Faks  
Mesajınız