Limak Holding

1976 yılında Limak İnşaat ile inşaat faliyetlerine başlayan Limak Şirketler Grubu sürekli ve dengeli büyüyerek faaliyet gösterdiği alanlara enerji, çimento, havacılık, turizm ve gıda sektörlerini de katmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında çok önemli ve stratejik projeleri tamamlayan İnşaat Grubu uzun yıllardır ülkemizi başarı ile temsil etmektedir. “Engineering News Record” dergisinin yaptığı araştırmada üç sene üst üste dünyanın en büyük inşaat şirketleri arasında ön sıralarda yer almayı başarmıştır.

Türkiye’nin en büyük otel zincirlerinden birisine sahip olan Turizm Grubu, her geçen gün büyümekte, ülkemiz ekonomisine ve tanıtımına katkısını arttırmaktadır. Limak Turizm Grubu; Antalya’daki Limra, Arcadia, Lara ve Atlantis otelleri, Ankara’daki Ambassadore oteli, İstanbul’daki Limak Eurasia Hotel ve Yalova’daki Limak Thermal Boutique Hotel yanı sıra Türkiye’nin birçok yöresi ve Kıbrıs’ta yeni otel projelerini yürütmektedir. Sunduğu kaliteli hizmet ile farklılığını ispatlayanTurizm Grubu Avrupa pazarında en çok tercih edilen oteller arasında yer almanın yanısıra, kongre ve spor turizminde de aranan bir marka haline gelmiştir.

Siirt, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Bitlis ve Mardin Derik, Ankara, Balıkesir, Kırklareli ve İstanbul Ambarlı’da faaliyet gösteren 10 çimento fabrikasını bünyesinde bulunduran Limak Çimento Grubu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde istihdam yaratılması ve ekonomik canlanma konusunda önemli rol oynamaktadır.

Ülkemizin en temel ihtiyaçlarından birisi olan enerji üretimi konusunda Limak Enerji Grubu yenilenebilir enerji kaynakları başta olmak üzere stratejik öneme sahip birçok proje geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Sahip olduğu termik ve hidroelektrik santraler ile elektrik üretimi gerçekleştiren grubumuz yurtiçi ve yurtdışındaki enerji yatırımları ile büyümesine devam etmektedir.

Sunduğu hizmetlerin kalitesi çeşitli ödüller ve sertifikalarla belgelenmiş olan Limak Şirketler Grubu, deneyimli ve eğitimli insan gücü ile faaliyet gösterdiği her sektörde maksimum verimlilik ve etkinlik ilkesi ile çalışarak sektöründe öncü şirketler arasında yer almayı hedeflemektedir.