Slide background Slide thumbnail

Ticaret

Limak Enerji Ticareti, deneyimli ve eğitimli çalışma ekibi ile sektörün ihtiyaç ve beklentilerini karşılamakla kalmayan Limak Enerji, maksimum verimlilik ve etkinlik ilkesi ile sektörün öncü şirketleri arasında yer almaktadır. Son derece dinamik olan Türkiye enerji piyasasının gelişimine liderlik eden Limak Enerji Ticareti, sektör temsilcileri ile beraber çalışmakta, sektör derneklerine ve çalışma gruplarına destek vererek gelişimin öncüleri arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda Türkiye’de enerji borsasının kurulması faaliyetlerinde de aktif rol alan Limak Enerji Ticareti, Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ)’nin kurucu ortağı ve hissedarıdır. 

Limak Enerji Ticareti, gruba bağlı kömür, doğal gaz, güneş, hidroelektrik gibi farklı kaynaklarına dayalı üretim varlıklarının, etkin planlanmasını ve bu kaynakların karlılığının üst seviyede olacak şekilde optimize edilmesini sağlamakta, Yan Hizmetler kapsamında katkı sağlamaya devam etmekte aynı zamanda enerji üreten tesislerin ticari işletmesi konusunda da önemli tecrübesi bulunmaktadır. Limak Enerji Ticareti, kendi portföyü dışındaki tesislerin de işletmesini ve ticari faaliyetlerini üstlenmektedir. 

Sürdürülebilir büyümeye önem veren Limak Enerji Ticareti A.Ş., 2017 yılı ticari işlemlerinde 7,3 milyar KWh’i aşan toptan ve perakende elektrik satış hacmine ulaşmıştır. Bu ticaret hacminin yaklaşık yarısı, Limak Enerji’nin kendi üretim portföyü dışındaki ticari iş ortaklarından tedarik ettiği enerji ile sağlanmıştır. Türkiye ve Avrupa’da 60’tan fazla ticari iş ortağı ile ikili anlaşmalarla ticaret yaparak, Tezgah Üstü Piyasalar (OTC), Gün Öncesi Piyasası, Gün İçi Piyasası ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda aktif olarak faaliyet göstermektedir. 

Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da önemli bir aktör olma vizyonu ile kurulmuş olan Limak Energy Europe, Bulgaristan merkezli olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Sırbistan’da bulunan enerji ticareti şirketi, LC Electricity Trading & Supply ile birlikte Kosova’dan Türkiye’ye kadar tüm Güneydoğu Avrupa bölgesinde faaliyetlerini yaygınlaştıran Limak Enerji Ticareti, sınır ötesi enerji ticareti hacmini artırmaktadır. 

Limak Enerji Ticaret’i satış temsilcileri ile aktif şekilde perakende enerji satış faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Müşteri ihtiyaçlarına en uygun ürünleri geliştirerek, müşterilerine sabit ya da endeksli enerji satışı yanı sıra, spot elektrik piyasasına erişim de sağlamaktadır. Çevresel duyarlılığı olan müşterilerine karbon emisyonlarını azaltabilmeleri için yenilenebilir kaynaklarından onaylanmış karbon satışı gerçekleştirmektedir. Uzman operasyon ekibi ile satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutulmaktadır. Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile kazan-kazan ilkesini benimsemiştir.

Copyright © 2015 Limak Holding. Tüm hakları saklıdır.
Limak Yatırım bir Limak Şirketler Grubu üyesidir.